BezpiecznaCiaza112023

Przegląd rzeczy niezbędnych dla noworodka

11 lata 1 miesiąc temu #606607 przez ranusia
to moze ja zacznę, pierwsze co przychodzi mi na myśl to nożyczki z zaokrągloną końcówką firmy Canpol Babies - kupiłam zestaw (pilniczek, cążki i nożyczki), z czego dwóch pierwszych nie używam, a nożyczki są rewelacyjne! Nie są tępe tak jak cążki i są bezpieczne
www.skapiec.pl/img/4431516-2659-1-canpol...ki-cazki-pilnik.html

kolejna rzecz - aspirator do nosa. Lepszy niż gruszka, nie ma niebezpieczeństwa podrażnienia delikatnej śluzówki noska dziecka jak w przypadku gruszki. Ja używam ten aspirator i jestem bardzo zadowolona
www.nowamatkapolka.pl/go/_info/?user_id=669&lang=pl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #606670 przez aneta2215p
witam:)
Frida do ściągania kataru:
www.calineczka.pl/sklep/aspirator-nosa-n...rodukter-p-3248.html

przed ściąganiem katarku dobrze jest psiknąć trochę czasu przed wodą morską do noska - to ułatwia sprawę, i tu polecam tą wodę morską:
www.cefarm24.pl/76,disnemar-aerozol-do-n...-i-dzieci-25-ml.html
miałam kilka rodzai i niektóre niestety trzeba trzymać psikaczem do góry co znacznie utrudnia czynność szczególnie przy małym dziecku. Disnemar można psikać jak dziecko leży - polecam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #606781 przez asiulka918
ja miałam i aspirator z canpol babies
canpolbabies.com/pl/produkty/produkt/347...0do%20nosa%20/page:1
na pierwsze pół roku dawał radę, poźniej kupiliśmy fridę
www.nowamatkapolka.pl/go/_info/?user_id=669&lang=pl

napewno wygodą dla mnie było stosowanie podkładów jednorazowych przy przewijaniu jak zasiusiał synek to wyrzucany i następny brany
seni.pl/produkty-seni/przeglad-produktow/seni-soft/

przy ząbkowaniu używaliśmy
www.babyono.com/produkty/zabawki/gryzaki...styczny-z-grzechotka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #606811 przez Mirella
Moze nie dla noworodka, ale maść Dentinox N przy ząbkowaniu jest niezbędna.
Poza tym wanienka na stelażu żeby się nie schylać :))

Tak poza tym, to mam gratulować? :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #606938 przez stasiaczka88
Dla mnie niezbędne było: sudocrem,
www.doz.pl/apteka/p6808-Sudocrem_krem_an...zny_dla_dzieci_125_g

oilatum do kąpieli,
www.ceneo.pl/4557177

Calgel na ząbkowanie
www.aptekarzwarszawski.pl/calgel-zel-na-...zabkowanie-10-g.html

MILIFEN - super sprawa, łagodził ból przy ząbkowaniu
www.milifen.pl/O_produkcie

Jeżeli butelki to tylki tommee tippee
www.tommeetippee.pl/product/butelka_dekorowana_260_ml_x_2/

Laktator, najlepszy dla mnie był, także tommee tippee - nie żałuje ani złotówki, którą wydałam na niego:)
www.tommeetippee.pl/product/laktator_reczny/

termometr cyfrowy babyono - poleciła mi go położna, nie byłam z początku przekonana, ale teraz nie żałuję tego zakupu. Podaje temperaturę w 5 s. wystarczy przyłożyć do czoła, bardzo przydatny, szczególnie kiedy dziecko płacze, przy ząbkowaniu;)
www.babyono.com/produkty/pielegnacja/ter...czny-do-czola-i-ucha

Dla mam karmiących polecam wkładki laktacyjne johnson's baby - inne sprawdziła, nie są tak dobre.
wizaz.pl/najlepsze-dla-dzieci/produkt.php?produkt=199

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #607008 przez _DaMa_
Faktycznie mnóstwo jest gadżetów i bez większości z nich spokojnie można się obejść, szczególnie, że są one zazwyczaj drogie :)

Pozwolę sobie polecić rzeczy, które u mnie się sprawdziły w 100%:
butelki - antykolkowe dr Brown's - www.ceneo.pl/1168821 wprawdzie moja była cały czas na piersi ale podawałam jej herbatkę na kolki a potem jak już przeszłyśmy na mm też sie super sprawdziły

laktator - ręczny Avent - osesek.net/laktator-reczny-avent-isis-scf-31020-p-157.html - bardzo mi się przydał już w szpitalu, miałam też elektryczny Medeli ale zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu Avent :)

wanienka ze stelażem i przewijak na łóżeczko/komodę - jakakolwiek firma - potrzebne bo ratują maminy kręgosłup :)

Niezbędne są oczywiście: pieluchy, chusteczki nawilżane, - my mamy to szczęście, ze nasza córcia nie ma na nic uczulenia i mogła używać praktycznie każdego rodzaju, nawet te tańsze - polecam produkty z serii Babydream z Rossmana.

kosmetyki - my używaliśmy Emolium (do kąpania), Ziajkę (żel do mysia po 6 m-cu i maść do pupy), Bambino (oliwkę) i Atoperal (balsam do ciała). Wszystkie polecam :)
proszek do prania i płyn do płukania - Dzidziuś - www.pollena.com.pl/proszki-i-platki-do-p...-3-kg,p-2_52-28.html

do pielęgnacji pupy polecam maść pośladkowa robioną w aptece - wystarczy poprosić pediatrę o receptę, koszt ok 8 zł a lepsza niż sudocremy i inne takie :)

gorąco polecam chustę do noszenia niemowlaka - ja miałam tkaną - www.kangurkowo.pl/chusta-tkana-do-noszen...lenny-lamb-maki.html - podejrzewam, ze inne sprawdzą się równie dobrze :)

jeżeli chodzi o pokój dziecka i gadżety dla jego rozwoju to polecam karuzelę na łóżeczko - u nas sprawdziła się najprostsza nakręcana, mała ma już 7 miesięcy a nadal ją uwielbia - www.sklepy24.pl/sklep/bobolandia_com/pro...i-slimaki-2-337/3979 oraz matę - www.ceneo.pl/10527985

pewnie jeszcze kilka rzeczy można by wpisać ale te które wymieniłam pierwsze przyszły mi do głowy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #607955 przez sylwia1990s
dla mnie nożyczki okazały się bezużyteczne, wolałam cążki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #608378 przez tuptusiowata
Witam :) mam synka ktory ma rok i miesiac, uważam, że najpotrzebniejsze i sprawdzone rzeczy to:

bujaczek leżaczek - super sprawa, dziecko sobie lezy i sie buja a Ty mozesz w tym czasie zrobic mnostwo rzeczy w domu. allegro.pl/hustawka-fisher-price-t2066-i3134611494.html

kolki - polecam krople Bobotic malinowe, Nam pomagały przez cały czas. Dostepne w Polsce

ząbkowanie - maść Bobodent, dostepne w Polsce

gorączka - nigdy nie uzywam czopkow, nawet przy wsyokiej temperatuze polecam Nurofen dla dzieci po 3 miesiacu zycia

obcinanie paznokci - tylko nozyczki

kapiel - wanienka ze stelażem, kregosłup odpoczywa, Oilatum soft do kapieli, oliwka Johnsona kwiatowa swieżość, wcierana w mokra skore malusza a potem lekko wycieałam recznikiem, sama tez tak robie ze soba :)

mata edukacyjna - www.smyk.com/canpol-klaun-mata-do-zabawy...wki-gry-dla-dzieci-p

aspirator do nosa z firmy Otrivin, kupiony w Norwegii

kem na odparzenia - Nivea S.O.S, rewelacja, duzo lepszy niz sudocrem bo nawilza i na pawde dziala, jest nie tylko na odparzenia ale na zaczerwnienienia i na swedzace miejsca, www.nivea.pl/Produkty/Dla-dzieci-i-niemo...S-O-S-PURE-SENSITIVE

kosz na brudne pampersy - polecam, zero zapachu kupek z tego kosza, tutaj dostalam taki za darmo ze wkladami a w Polsce dostepne takie www.marketbobasa.pl/katalog,23,kosze-na-...-i-wk%C5%82ady-.html

krzesełko do karmienia - super sprawa, polecam drewniane z mozliwoscia zrobienia potem krzeselka i stoliczka, ja mam z mozliwoscia zdjecia krzeselka ze stelarza i postawienia pzy niskim stoliku jak i wysokim stole ze stelażem, super sprawa, my mamy takie www.smyk.com/klups-zyrafka-krzeselko-do-...7,swiat-niemowlaka-p

laktator tylko firmy Avent elektryczny ktory moze tez byc jako reczny, wiecej pieniedzy kosztuje ale duzo lepsza wygoda jak sie tylko podlaczasz pod niego a rece wolne sa

butelki, smoczki do butelek i normalne smoczki polecam tylko firmy Avent

osłonki na szczebelki łózeczka - dziecko nie obija sobie glowki ani czesci ciala kiedy sie wierci i kreci przez sen, ani zeby raczki czy nozki nie weszły miedzy szczebelki, uzywamy ich do teraz. www.dadum.pl/ochraniacz-do-lozeczka-sidonie-titoutam.html

Dodam, że rodziłam w Nowegii i norweskie leki oraz kosmetyki tez uzywałam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #608676 przez AniaF
Ja dorzucę jeszcze poduszkę dla noworodka , fasolka do karmienia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #624263 przez martula_007
Do przemywania pępuszka noworodka polecam octenisept
www.novamed.pl/srodek-do-dezynfekcji-oct...lone-sluzowa-i-skore

Do pielęgnacji pupy: sudocrem i krem nivea na odparzenia
www.nivea.pl/Produkty/Dla-dzieci-i-niemo...-przeciw-odparzeniom

Z wypróbowanych chusteczek nawilżanych: pampers
www.arus.pl/pampers-chusteczki-nawilzaja...-aloesem-64-szt.html

do noska Physiomer baby, szczególnie przydatne przy katarku
physiomer.pl/physiomer_baby_lp.html

smoczek avent z nasadką ochronną, przydaje sie zwlaszcza podczas spacerów i podróży, można szybko wrzucić do torby i poźniej spokojnie wyciągnąc bez obaw o mycie
www.tosia.pl/avent-smoczek-do-uspokajania_p1374

mata edukacyjna baby gift rainforest
allegro.pl/mata-edukacyjna-rainforest-de...wki-i3145192711.html

oraz masc bobodent na zabkowanie, oliwke johnson i poduszke rogal do karmienia niemowlaczka piersia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu - 11 lata 1 tydzień temu #635849 przez patka1603
co raz fajniejsze zakładacie te wątki- z tego na pewno skorzystam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 dni temu #639996 przez Katarzyna
Mam nadzieję, że wątek się rozwinie i więcej osób się wypowie :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 dni temu #640028 przez wunia1984
wątek mega przydatny :) dzięki dziewczyny

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 dni temu #640033 przez Monia_T
Dla noworodka wg mnie z ciuszków najwygodniejsze są body rozpinane po całości z przodu i pajace.

Z kosmetyków polecam Nivea www.nivea.pl/Produkty/Dla-dzieci-i-niemo...rT8bYCFYHHtAodNgMA1g stosuję krem przeciw odparzeniom i płyn do kąpieli, rewelacja.

Na poranione brodawki bepanthen, absolutny nr 1! www.doz.pl/leki/p3704-Bepanthen

Witminki z pompką Juvit www.cefarm24.pl/15862,juvit-k-d3-wit-k-d...-10-ml-z-pompka.html nie są najtańsze, ale najwygodniejsze i bardzo bezpieczne w podawaniu w przeciwieństwie do twistów.

Termometr bezdotykowy allegro.pl/termometr-bezdotykowy-3w1-kar...nda-i3070388223.html wiarygodny pomiar w 1 sekundę

Do noska frida i Marimer, nie zamieniłabym na nic innego.

Z pieluszek do niedawna stosowałam oryginalne pampersy, kilka dni temu z ciekawości kupiłam Dady z biedronki i są rewelacyjne. Chyba nawet lepsze od oryginalnych :)

Huśtawka hybrydowa www.bangla.pl/opinie/p21094/bright-start...lew-6985-slonik-7036 która "opiekuje się" moim maleństwem, a ja mogę coś zrobić w domu.

Tyle na początek :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #923814 przez selena86

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl